Flanş Çeşitleri - Uğur Endüstri

FLANŞ

FLANŞ

Flanş nedir? Nerelerde kullanılır?

Mekanik tesisatlarda çeşitli elemanlar kullanılmaktadır. Flanş bu malzemeler arasında yer alan, iki tesisat elemanını sızdırmaz şekilde birleştirmeye yarayan, standart ve özel ölçü ve şekillerde üretilen bağlantı elemanlarıdır. Genellikle boruların birleştirilmesinde kullanılmakla beraber, farklı malzemelerin bağlanması içinde kulanılırlar.

Flanşlar boru ek yerlerinde kullanılmakta olan yuvarlak ve ortaları boru çapında delik metal malzemelerdir. Genellikle karşılıklı birbirlerine vidalanmak sureti ile birleştirilirler.

Tesisatın basınç sınıfına göre flanş kalınlıkları ve bağlantı deliklerinin sayısı değişmektedir. Talebe kullanım yerine göre şekil olarak değişiklik gösterebilirler.

Kullanım yerleri şu şekilde oluşmaktadır.

Borulama tesislerinde, makinelerin bağlantılarında, kaynaklı ya da dişli olarak kullanılırlar.

Sızdırmazlığın tam olarak sağlanabilmesi için iki flanş arasına conta uygulanır. Bağlantı sırasında cıvataların sıkılma oranının birbirine eşit uygulanmasına dikkat edilmelidir.

Firmamız en küçük çaptan, 5000mm çapa kadar flanş üretmekte ve “flanş” adının geçtiği her yerde kaliteli üretimi ve iddialı ekibi ile en önde yer almaktadır…..


Web Tasarım - Global Medya